Manufacturer of a wide range of products which include 16 mm gi sag rod and 12 mm gi sag rod.
Get Latest Price
| Rod Diameter | 12 mm |
| Material | Mild Steel |
| Rod Length | 1500 mm |
| Material Grade | MS |
| Thread Type | End Thread |
| Thread Size | M12 |
| Coating | Plain |
| Color | MS |
| Usage/Application | Construction |
| Thickness | 12 MM TO 25 MM DIA |
| Size | 3 meter |
| Brand | MS |
| End Type | Nut Fitted |
| Usage | Industrial Shed, Purlin Support, PEB Structure |
Get Latest Price
| Rod Diameter | 12 mm |
| Material | Mild Steel |
| Rod Length | 1500 mm |
| Material Grade | MS |
| Thread Type | End Thread |
| Thread Size | M12 |
| Coating | Plain |
| Color | MS |
| Thickness | 12 mm to 25 mm dia |
| End Type | Nut Fitted |
| Usage | Purlin Support, PEB Structure, Industrial Shed |
| Country of Origin | Made in India |
| Length | 3 Meter |
Nithyashree.M (Support team)
Zaron Industriess
4/333/7, Kaikattipudur Post Avinashi, N.H By - Pass Road, Avinashilingampalayam
Avanashi, Avinashi - 641654, Tiruppur, Tamil Nadu, India